Hoşgeldiniz  

SBS Ek Yerleştirme Sonuçları 9 Eylül 2013 MEB Tıkla öğren

Egitmen | 10 Eylül 2013 | Sbs-Pybs

SBS Ek Yerleştirme Sonuçları 9 Eylül 2013 MEB Tıkla öğren
Reklam

MEB’den yapılan açıklamada şöyle denildi. MEB , Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi ile Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarında Boş Kalan Kontenjanlar için Öğrencilere ek tercih ve yerleştirme hakkı verilmesine ilişkin açıklama yaptı işte o açıklama;

9-16 Eylül 2013 SBS Ek Yerleştirme Başvuruları ve Sonuçları

SBS ek yerleştirme sonuçları (9 Eylül 2013) Pazartesi MEB sbs ek yerleştirme işlemler 2013 sbs ek kontenjanlar sbs ek yerleştirme işlemleri 2013 sbs ek yerleştirme E-okul sbs ek kontenjan listeleri ek yerleştirme başvuruları 2013 MEB SBS ek yerleştirme sonuçları SBS (Yedek) Ek Yerleştirme Kontenjanları 9 Eylül Pazartesi günü saat 10′da MEB tarafından açıklanancak. Adaylar açıklanan Boş Kontenjanlar doğrultusunda tekrar 5 ek tercih yapma fırsatını yakalamış oldular.

Sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına öğrenci seçme ve yerleştirme işlemleri 29 Ağustos 2013 Perşembe günü 17.00 itibariyle tamamlanmıştır. Akabinde yedek sıralamalar işletilmek suretiyle kayıt işlemleri yürütülmüştür. Asıl ve yedek yerleştirme işlemleri sonrasında sınavla öğrenci alan bazı okullarımızda kontenjanların dolmadığı görülmüştür. Bakanlığımız, kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması, daha çok öğrencimize isteklerine uygun okulda eğitim imkânı sunulması ve okullarımızın kapasitelerinin en üst seviyede kullanılması amacıyla kontenjanların doldurulması amacıyla bazı tedbirler almayı kararlaştırmıştır.

SBS Boş Kontenjanlar İçin Tıklayın

Buna göre;

1. 2013 yılı SBS’ye katılan ve OYP’si 201ve üzeri olan,
-Tercih döneminde okul tercihi yapmayan/yapamayan,
-Tercih yaptığı halde hiçbir okula yerleşemeyen,
-Herhangi bir tercihine yerleştiği halde okul mülakatında elenen,
-Asıl/yedek kayıt döneminde herhangi bir tercihine kayıt hakkı kazanarak kaydını yaptıran tüm öğrencilerimize 2013 yılı Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi Tercih ve Yerleştirme Kılavuzunda yer alan “Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı okulların boş kalan kontenjanlarına OYP’ye göre merkezi sistem üzerinden ön kayıt yolu ile öğrenci alınması” süreci ile birlikte okul türüne bakılmaksızın (özel okullar hariç) 09 Eylül 2013 Pazartesi günü saat 10:00′da açıklanacak olan boş kontenjanlar için e-okul.meb.gov.tr adresinde yayımlanan okullara en fazla 5 tercih olmak üzere yeni bir tercih hakkı tanınmıştır.

SBS 5 EK TERCİH YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

205 Kez Okundu
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Google Reklamları

EN SON HABERLER

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2012 Eğitim Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.